Dela

Facebook Mail Twitter

Planeringen av höstens undervisning diskuteras efter lättnader i restriktionerna

Den 7 september presenterade regeringen lättnader i coronarestriktionerna. Hur det påverkar planeringen av undervisningen på Södertörns högskola diskuterar vi just nu internt.

Student läser på en surfplatta

Tisdagen den 7 september presenterade regeringen lättnader i coronarestriktionerna. Hur det påverkar planeringen för undervisningen under höstterminen diskuterar vi just nu internt. Information som gäller för hela högskolan kommer att publiceras på sh.se/student och information som är specifik för din utbildning kommer liksom tidigare att publiceras i Studiewebben.

Viktigt att hålla dig uppdaterad kring ditt schema

Om du ska vara på campus eller om du har digital undervisning framgår av ditt schema. Det är viktigt att du håller dig uppdaterad om vad som står i ditt schema och ser om förändringar görs. Du som befintlig student ser enklast ditt schema i ditt kursrum på Studiewebben. Du kan alltid söka upp ditt schema i Sök Schema.

Vill du läsa mer om det här området:
Läs mer om: Startsida Läs mer om: Student

Dela

Facebook Mail Twitter

Sidan är uppdaterad

2021-09-08